Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Віра мріяла вивчити англійську, отримати другу вищу у Канаді та влаштуватися там на роботу. Але щось пішло не так… Вона досі працює офіс-менеджером з восьмої ранку до шостої вечора, жаліється на маленьку зарплатню та розглядає мальовничі краєвиди лише на фото в Інстаграм. Що пішло не так? Віра просто не знала, як змусити себе вчитися.

Єдина порада, яка працює

Ви або робите, або ні. Крапка.

Я не вірю у силу мотиваційної макулату літератури. Не вірю, що досягнути успіху можна, просто читаючи гори однотипних книг. Не допоможуть навіть звички, які приписують мільйонерам. В цих порадах і звичках немає нічого поганого, але самі по собі вони не працюють. Можна щодня прокидатися о шостій ранку (як Віра), медитувати, але так і простояти все життя на місці.

Єдина порада яка працює: виконуйте щоденні дії для досягнення мети (дякую, КЕП). Хочете вивчити англійську? Вчіться (знову, КЕП, дякую)!
Так, звучить банально, і це очевидна річ. Але працюючі методи завжди очевидні. Чому ж тоді так мало тих, кому дійсно вдається досягти свого?

 

Причина неуспіху

Людина за своєю природою оптиміст: нам завжди здається, що попереду ще багато часу. Ми дозволяємо собі сьогодні відпочити, пропускаємо заняття в мовній школі, не робимо вправи… Завтра ж надолужимо, еге ж? Але фішка в тому, що якби сьогодні хоча б 20 хвилин (це ж так мало!) присвятили навчанню, то завтра вже б вивчили щось інше. У сумі мали би більше знань. І так, крок за кроком, ви би дійшли до бажаного рівня володіння мовою або до іншої мети.

Час іде вперед, він швидкоплинний, тому кожен день потрібно використовувати на свою користь, а не кидати на вітер.

Трохи власного досвіду

Текст вище випливає із власного досвіду. Написані речі очевидні, але їх потрібно не тільки зрозуміти, а й пропустити через себе. До 23 років все, що я робила – будувала плани. Серед них було й вивчення англійської. Я бралася за навчання, потім закидувала, записувалася на курси і кидала їх за кілька місяців (у кращому випадку). Розуміла, що роблю не те, але не усвідомлювала цього.
Прозріння (як це буває) прийшло зненацька. В черговий раз я записалася на курси, маючи чітку ціль. Обставини життя змінилися, і ця ціль стала неактуальною. Переді мною був вибір: кинути курси (і скотитися згодом до рівня, на якому була), або «дожати» їх. Тоді я подумала над кількома речами:

Дайте відповідь собі на ці запитання й ви

  1. Скільки сил і грошей я вже витратила на навчання.
  2. Скільки разів я кидала англійську (може досить)?
  3. Чи дійсно навчання забирає так багато часу і таке складне
  4. Де б я була, і наскільки б кращими були би мої обставини, якби я раніше не лінувалася
  5. Що триватиме довше виконання завдання, чи муки совісті, якщо я його не зроблю

Як змусити себе вчитися

Тут не буде порад на кшталт «приберіть робочий простір, налаштуйтесь з музикою, тричі плюньте через ліве плече». Якщо вам це допоможе – будь ласка. Поради будуть інакшими:

  1.  Займайтеся регулярно. Не потрібно раз на місяць засідати за англійську на весь день – це неефективно. Запорукою результату є регулярність.
  2. Розробіть план навчання. Наприклад, 2 дні на тиждень ходіть на курси (або займайтесь дома по підручникам), 2 дні виконуйте домашні завдання (або просто вправи із підручників) і день присвятіть чомусь цікавому: слуханню музики, читанню книги перегляду Youtube на англійській. Виберіть методи та графік, який буде ефективним і приємним для вас.
  3. Вчити англійську не так складно, коли займаєшся по матеріалу для свого рівня. Завдання, які нам не зрозумілі, викликають неприємні відчуття і змушують прокрастинувати. Зробіть навчання максимально приємним для себе. До складного ви дійте у свій час. Не тормозіть цей процес.
  4. Усвідомте, що навчання займає не так багато часу. Особливо, коли робити все вчасно. Вивчення і повторення слів – це максимум 10 хвилин (список слів не повинен бути великим). 5 сторінок книги англійською, якщо вона відповідає вашому рівню, але має якісь незнайомі слова, займає 5-10 хвилин. Виконання однієї вправи – хвилин 10 (залежить від складності), написання есе – година. Не так багато, га? 😊 Знайдете ж в день 10 хвилин, щоб почитати англійською?

Усі ці прості речі і складають формулу успіху. Як змусити себе вчитися? Ніяк! Просто ви або щось робите та досягаєте результату, або ні. Іншого не дано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *