Світ Англійської

Англійська мова онлайн

В школах та на курсах зазвичай нам пояснюють базові граматичні конструкції англійської мови. Це прекрасно. Однак, коли ми чуємо живу мову носіїв англійської, часом можемо дивуватися: «Хіба так можна сказати? Невже він помилився? Чому він сказав саме так?» Тут ви знайдете кілька граматичних конструкцій, яких ви можете не знати.

№1 Continuous в реченнях з always

Не дивуйтесь, якщо натрапите на речення на кшталт She’s always doing… Це не помилка, а підсилювальна конструкція. Використовується вона, коли ми хочемо підкреслити, що нас або дуже дратує дія, яка постійно відбувається, або ж, навпаки, нам дуже це подобається.

Приклади:

 • My boss is always yelling at me with no reason. – Мій шеф завжди кричить на мене без причини.

(Очевидно нам це не дуже подобається, тому використовуємо тривалий час для підкреслення свого роздратування).

 • My uncle was always buying me a scoop of ice-cream on Sundays. – Він зажди купував мені кульку морозива по неділям.

(Тут ми, навпаки, поринаємо у приємні спогади і говоримо про повторювану дію, яка нам подобалась).

До речі, частіше у негативному контексті ця конструкція використовується у теперішньому часі, у позитивному – у минулому.

The cigarettes, she was always nosing around.

№2 Допоміжне дієслово do у розповідних реченнях

I do hope you win this contest, – ще одна конструкція, яка не повинна викликати подив. Здавалося би, тут не повинно бути do: це ж не питання. У цьому випадку do – ні що інше, як підсилювальна частка. Означає вона у таких реченнях «дуже». Також може бути аналогом української підсилювальної частки «ж» або «так» (у значенні «так сильно»).

Для минулого часу замінюємо do на did.

Наприклад:

 • I did hope you would win. – Я ж так сподівалася, що ти виграєш.

But I do think

№3 They в однині

They може використовуватися в однині, коли ми говоримо про людину і не знаємо її стать, або просто не хочемо її уточнювати. Ми просто замінюємо вираз «he or she» на they.

Приклади:

 • We’re looking for Project Manager. They should be responsible and have at least 3 years of experience. – Ми шукаємо проджект-менеджера. Він чи вона повинні бути відповідальними та мати щонайменше 3 роки досвіду роботи.
 • My friend watched this film yesterday. They think it’s the best thriller they’ve ever seen. – Мій друг/подруга дивився вчора цей фільм. Він (чи вона) каже, що це найкращий трилер, що він(вона) бачив.№4 Should замість if

У першому типі умовних речень слово if можна замінити на should. Це називається «інверсією» і робиться для надання сказаному більшої емоційності. Ми підкреслюємо важливість виконання умови.

Речення під номером 1 буде без інверсії, під номером 2 – з нею:

 1. If you keep looking for a new job, you’ll reach success. – Якщо продовжиш шукати нову роботу, ти досягнеш успіху.
 2. Should you keep looking for a new job, you’ll find a good one. – Тільки якщо продовжиш шукати нову роботу, ти досягнеш успіху.

№5 Will після if в умовних реченнях

Зазвичай ми не використовуємо допоміжне дієслово will в умовних реченнях в частині з самою умовою. Але в будь-якому правилі з’являються винятки.

Will після if може використовуватися, коли ми підкреслюємо: якщо дія повторюватиметься, то негативних наслідків не уникнути.

Наприклад:

If you’ll eat that much sweets, you’ll get health problems. – Якщо їстимеш так багато цукерок, матимеш проблеми зі здоров’ям.

№6 Will у ввічливих проханнях

Це ще один випадок використання will після if. Наприклад, нам подзвонили, щоб запитати щось, але ми зараз не можемо розмовляти по телефону. В такому випадку, ми можемо попросити людину зателефонувати нам пізніше, використовуючи will:

 • If you will call me back in 20 minutes, I will answer any your question. – Будь ласкавий, передзвони мені за 20 хвилин, і я відповім на будь-яке твоє запитання.

Англійською таке прохання звучить максимально ввічливо, тому речення з прикладу перекладено саме так.

Willie, if you will?

№7 When doing

Щоб запобігти повторення підмета у складному реченні з when, ми можемо використати дієслово із закінченням -ing після when.

Наприклад:

 • He likes singing, when cooking. – Він любить співати під час приготування їжі.
 • I usually read a book, when going by train. – Я зазвичай читаю, коли їду на поїзді.№8 Should be doing

Ми знаємо на зубок, що після should і can використовується дієслово у початковій формі. Тим не менш, можна використати present continuous, коли ми хочемо наголосити на дії. Сенс сказаного ця конструкція не змінює.

Наприклад:

 • You can be going home. – Ти можеш йти додому.
 • You should be thanking me. – Ти повинен дякувати мені.

What do you think we can be doing better?

Сподіваюся, тут ви знайшли щось нове і цікаве для себе. Англійська граматика має ще багато таємниць, але про них ми поговоримо в інших статтях. А якщо хочете писати без помилок вже сьогодні, ви можете встановити браузерне розширення Grammarly – він, як персональний редактор, на сторожі вашої грамотності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *