Світ Англійської

Англійська мова онлайн

як вчити англійські слова

Поповнення словникового запасу – надзвичайно важливий момент при вивченні будь-якої мови. Мабуть, кожен, вивчаючи англійську мову, запитував: як вчити англійські слова ефективно? Отже, сьогодні ми дамо відповідь на це запитання та поділимося з вами кількома дієвими способами їх вивчення.

Вчіть слова із контексту

Малоефективним буде вивчення слів окремо від контексту. По-перше, це буде гальмувати їх запам’ятовування. По-друге, згодом ви можете їх неправильно використовувати. Адже англійська мова не є калькою з української чи будь-якої іншої мови, тому не все можна перекласти буквально. Я дуже раджу виписувати ті слова, які ви зустріли у контексті: речення в підручнику, фільм, пісня, стаття тощо. Непогано було б виписати не тільки саме слово з перекладом, а й ціле речення з ним. Більш того, буде спрацьовувати асоціативная пам’ять: згадавши контекст, ви згадаєте й саме слово.

Регулярно повторюйте слова

Пригадайте, як у школі ви зубрили купу нових слів, а потім, написавши диктант, через деякий час забували їх. Це траплялось через те, що ви не повторювали вивчене. Слова просто не потрапляли у активний словниковий запас, через невикористання. Щоб запам’ятати слова назавжди, вченні рекомендують такий графік повторень:

  • Наступного дня після вивчення.
  • Через три дні від останнього повторення.
  • Через тиждень.
  • Через місяць.

В зошиті, у який ви виписуєте слова, можете записати дати повторень та відзначати галочкою кожне з них. Це допоможе вам не плутатись.

Користуйтесь спеціальними підручниками для поповнення словникового запасу

Існує багато дійсно якісних підручників для поповнення словникового запасу. Перевага таких книг у тому, що в них робиться акцент саме на вивченні лексики. Такі підручники розбиті на рівні знань. Обов’язково звертайте увагу, щоб книга відповідала вашому рівню. В цих посібниках не просто пропонуються слова для вивчення, але й є вправи та тексти, які допомагають зрозуміти, як саме використовувати нову лексику у реченнях. А ще вправи допомагають швидше запам’ятовувати її. Наприклад, непогана книга KEY WORDS FOR FLUENCY.Складайте історії з новими словами

Особисто мені запам’ятовувати нові слова надовго допомогає складання з ними коротеньких історій. Я просто беру список нових слів та намагаюсь придумати коротке оповідання, використовуючи їх. Інколи виходить смішно та нелогічно, адже не всі слова можна легко зліпити докупи, але це чудовий спосіб практикувати використання нової лексики. Чим більше ви використовуватиме її – тим швидше вона відкладеться у довгостроковій пам’яті.

До речі, “теорію складання історій” підтверджують і вченні. Якось групі людей спочатку дали список із 20 слів, які не були ніяк пов’язанні між собою. Учасники експерименту за такої умови змогли пригадати лише 3-6 слів. Згодом їм показали відео, де слова, котрі потрібно було запам’ятати, були пов’язані смішною історію. Тоді учасники змогли назвати від 8 до 13 слів.

Робіть картки

Дуже хороший спосіб вивчити нову лексику – робити з нею картки. Зараз існує багато мобільних додатків для цього, однак найбільш ефективним методом буде створення карток власноруч. З однієї сторони картки пишіть слово англійською та його транскрипцію, з іншої – переклад. На будь-якій зі сторін можна записати приклад використання слова. Час від часу переглядайте картки, повторюючи слова. Нехай вони завжди будуть у вас під рукою. Ви можете намалювати на картці зі словом смішні малюнки, тоді у вас виникне асоціація слова із малюнком, що тільки прискорить запам’ятовування. Не обов’язково для цього вміти гарно малювати: чим смішніше малюнок – тим більше він вріжеться у пам’ять. До речі, замість звичайного паперу я використовую стікери. Я клею їх на дзеркало та шафу, тому збираючись вранці, маю чудову змогу швидко повторити всі слова.

Метод жовтого маркеру

Наш мозок влаштований таким чином, що ми швидше запам’ятовуємо яскраві речі чи події, які відрізняються від інших. Наприклад, коли ви їдете у громадському транспорті і з вами поряд їде людина у якомусь незвичному або просто яскравому одязі, скоріш за все, ви запам’ятаєте саме її, а не інших пасажирів. Таку властивість мозку можна використати собі на користь: якщо вам потрібно щось запам’ятати, виділіть інформацію яскравим кольором. Якщо ви вчите слова із якоїсь англомовної статті чи книги, роздрукуйте собі текст і підкресліть потрібні слова маркером. Коли потрібно вивчити слово з фільму, випишіть речення з ним та виділіть це слово маркером.

Проговорюйте слово вголос та перепишіть його кілька разів

Щоб запам’ятати, як пишеться слово, перепишіть його кілька разів. Щоб задіяти більше видів пам’яті, проговорюйте слово, яке записуєте. Так, активуватиметься механічна пам’ять (записування та озвучування), слухова (ви слухаєте слово, проговорюючи його), зорова (ви бачите, що пишете).

Всі ці поради, як вчити англійські слова, дуже допомагають мені покращувати своє знання англійської мови. Допоможуть і вам. Головне, не лініться, а дійсно працюйте над собою та поповненням свого словникового запасу. Все це не забере багато вашого часу: приблизно 5-15 хвилин. Ваш успіх залежить тільки від вас. Виписуйте нові слова, вчіть їх, повторюйте та обов’язково використовуйте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *