Світ Англійської

Англійська мова онлайн

як покращити розмовну англійську

Важко розмовляти англійською вільно? Не переживай, це не так складно виправити. Тут ми розберемось, як покращити розмовну англійську. Багато хто жаліється, що довго вивчає англійську мову, ніби й розуміє прочитане та сказане, а ось висловити свою думку складно. Насправді, у цій тонкій справі практика – всьому голова. Давай подивимось, як практикуватись, щоб максимально швидко навчитись вільно розмовляти англійською.

Вправа 5 хвилин

Суть цієї простої вправи полягає у тому, що вам потрібно протягом 5 хвилин (можна й більше) розповідати щось перед дзеркалом. Можна розповісти, як пройшов ваш день (чим ви займались, що було цікавого, свої думки), можете розказати про фільм, книгу, улюблену групу, висловити думку на якусь тему (наприклад, що ви думаєте про самолікування, про свою професію, про стан навколишнього середовища – це може бути будь-яка тема. Головне, щоб ви говорили). Таку вправу потрібно виконувати щодня. А якщо хочете досягти результату швидше – кілька разів на день.

Розмовні клуби

Вони є майже у кожному місті, просто скористайтесь інтернетом, щоб знайти speaking club поряд. Багато оголошень про зустрічі клубів можна знайти у Фейсбук. Розмовний клуб може бути при англійських курсах (тоді, скоріш за все, потрібно буде оплатити заняття), а є організовані активістами (відвідування безкоштовне). Це чудова можливість поспілкуватись з різними людьми на різні теми та покращити розмовну англійську.

Якщо не знайшли speaking club у своєму місті, можете організувати його самостійно. Можна зробити анонс події на своїй сторінці у Фейсбук – так ви швидко знайдете однодумців.

Не соромся, якщо у тебе не дуже хороша англійська. На таких зустрічах люди охоче допомагають один одному, підказують слова та граматичні конструкції, а також усіляко підбадьорюють новачків.

Знайдіть однодумця серед друзів

Напевно, серед ваших друзів є люди, які також цікавляться вивченням англійської. Чому б вам не об’єднатися? Ви можете домовитись, що, при зустрічі, кілька хвилин говоритимете англійською мовою.

Читайте вголос

Така практика дозволяє покращити вимову, запам’ятати граматику та слова. Чим більше читаєте вголос – тим більше звикаєте до англійської та вчитесь вимовляти речення з різними словами та конструкціями. Таким чином, багато чого відкладатиметься у пам’яті, і у васрозвиватиметься почуття мови, яке дозволятиме говорити «на автоматі». Читаючи, не забувайте дивитись значення нових слів, та як вони вимовляються.

Додатки для спілкування

Це хороший метод, але знайти людину, яка справді є носієм мови і дійсно хоче практикувати мову складно. Доведеться скоріш за все відсіяти багато людей, які просто поставили у профілі, що англійська для них рідна (а самі ледь на середньому рівні нею говорять), а також тих, хто переплутав додаток для спілкування із сайтом знайомств. Щоб знайти хорошого співрозмовника, уважно перегляньте профіль, запитайте, чому людина вивчає вашу (або іншу) мову. Не бійтесь розфрендити людину або ігнорувати її повідомлення, якщо щось пішло не так.

Запишіть себе на диктофон

Це ефективний, перевірений часом, метод. Придумайте тему і висловіть свою думку на неї, записуючи свій голос на диктофон. Після прослухайте запис та зробіть висновки: де ви трохи довго думали, де використали не те слово, де запнулись, де погана вимова. Потренуйтесь розказати все те саме, зважаючи на попередні недоліки. Поки тренуєтесь, можете підглянути у словник, якщо потрібно (за одне й поповните словниковий запас). Після репетиції запишіть себе знову, щоб побачити різницю.

Рекомендую зберігати такі аудіо, щоб через деякий час порівняти їх з новішими записами та побачити, наскільки краще ви почали говорити.

Відповідайте на запитання

Знайдіть цікаві питання (можна й українською) та дайте на них відповідь англійською, звісно. Зараз дуже легко знайти цікаві запитання в інтернеті, які підштовхують до роздумів, самоаналізу або просто надихають. Ще одним джерелом, з якого можна брати запитання, є підручник. У кожному підручнику є розділ для практики розмовної англійської. У ньому є завдання з темою для дискусій. Навіть, якщо вам немає з ким дискутувати, просо висловіть свою думку на завдану тему. Наприклад, саме відповіді на такі завдання я й записую на диктофон .

Пам’ятай, існує якогось магічного способу швидко заговорити англійською. Люди, які зараз вільно спілкуються нею, витратили багато сил та часу на це. Чим більше ви практикуєтесь – тим швидше досягнете результату. А поради, як покращити розмовну англійську, стануть хорошим гідом по вправам для практики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *