Світ Англійської

Англійська мова онлайн

як вчити англійську граматику

Граматика – нитка, на яку нанизуються слова-бусинки. Без грамматики, скільки би слів ви не знали, ваші думки будуть незв’язними, і у більшості випадків співрозмовник вас просто не розумітиме. Але вивчати граматику іноземної мови не так просто, інколи навіть важче, ніж вчити слова. Сьогодні пропонуємо разом розробити стратегію, яка дозволить ефективно вивчати англійську граматику.

Від простого до складного

Вивчайте теми з граматики поступово. Якщо ви одразу спробуєте вивчити складну тему, ви її просто не зрозумієте. Тим більш, що часто одну граматичну конструкцію варто пояснювати через іншу, більш просту. Так, інколи можна натрапити на складну конструкцію для рівня advanced, коли ви лише на рівні Pre-Intermediate. Наприклад, таке може трапитись, коли ви щось читаєте, дивитись фільм або спілкуєтесь з іноземцем. У такому випадку, знайдіть інформацію про значення конструкції, майте її на увазі, однак не зациклюйтесь на її вивченні. Згодом ви до неї дійдете.

У навчальних посібниках якраз і застосовується принцип від простого до складного, тому саме граматику бажано вивчати по ним. Навантаження у такому випадку буде поступовим, і вам англійська не буде здаватись такою складною та незрозумілою.

Розуміти, а не зубрити

Намагаючись зазубрити, ви просто запам’ятаєте, як будується граматична конструкція. Але не розуміючи її, ви не знатимете, як і коли її застосовувати. Спробуйте відповісти на такі питання:

  1. для чого саме потрібна ця конструкція
  2. чому вона виглядає саме так
  3. чому у деяких випадках правильно застосовувати її, а не іншу.

Ваші відповіді на ці запитання можуть бути трохи дивними, але головне, щоб ви вловили цю логіку.
Для прикладу, візьмемо час, з яким у студентів найчастіше виникають труднощі – Present Perfect.

  1. Конструкція потрібна, щоб показати дію, яка відбувалась у минулому, але її наслідки впливають на нинішній момент (спрощене пояснення). Часто відповідає доконаному виду дієслова в українській мові.
  2. Можливо, закінчення ed додається до дієслова, щоб показати, що дія відбувалась у минулому. А допоміжне дієслово have/has підкреслює, що час все ж таки теперішній. Можна тут ще пофантазувати, що have означає має, і підкреслює, що ми «маємо» наслідки цієї минулої дії зараз.
  3. Якщо був би просто минулий час, то дія б ніяк не стосувалась даного моменту, а нам потрібно показати саме її вплив на нього. Також минулий час відповідає на питання «що робив?», а перфективна форма на питання «що зробив?».

Теорія без практики – ніщо

Щоб вміти використовувати вивчену граматику, варто якомога більше практикуватись її застосовувати. Вправи з підручників допоможуть краще запам’ятати конструкцію, та коли вона використовується. Однак для успіху цього буде замало: потрібно навчитись застосовувати граматику в живій мові. Для цього потрібно:

  • придумувати свої короткі історії (на 5-10 речень), в яких буде застосовуватись як нова граматика, так і давно відома вам. Таким чином, ви навчитесь швидко перемикатись між граматичними конструкціями, і згодом вам не потрібна буде пауза на те, щоб подумати, як правильно щось сказати. Історію можна розказати усно або записати.
  • звертати увагу на граматику у фільмах, книгах тощо. Робити пазу і аналізувати, чому використовується саме ця конструкція, а не інша.Все у ваших руках

Навіть якщо ви займаєтесь з викладачем, не варто всю відповідальність переносити на нього. Все залежить тільки від ваших старань. Викладач може пояснити тему зрозуміло, але вивчите ви її чи ні – залежить тільки від вас. Окрім занять у класі, старайтесь займатись додатково самостійно. Це прискорить процес вивчення.

Регулярно проходьте тести

Щоб перевірити себе, визначити слабкі сторони і закріпити матеріал, потрібно регулярно складати тести. Просто знайдіть тести на знання граматики англійської мови онлайн по темам.

Вчіться на помилках

Не бійтесь помилятись. Страх зробити помилку лише створює психологічний блок, який заважатиме вам говорити вільно. Помиляються всі, і це нормально. Якщо вам хтось вказав на помилку, просто майте її на увазі і подякуйте людині. Тепер ви знатимете, як правильно.

Англійська граматика – не така вже й складна. Особливо у порівнянні з деякими іншими мовами. Важливо її не просто завчити, а й зрозуміти. Поставте собі мету, розробіть план дій та дійте згідно цього плану. Результат залежить тільки від вас. Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *