Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Сприймати англійську мову на слух може бути тим ще завданнячком. І якщо професійні диктори, що озвучують навчальні матеріали, та викладачі говорять чітко і розбірливо, то при розмові з носієм англійської мови починаються проблеми… Мова стає швидкою, звуки ковтаються… усе спілкування розбивається об «слуховий бар’єр».Але це не причина переживати, особливо, якщо ви нещодавно почали займатися англійською. Ситуацію завжди можна виправити. Потрібно бажання, час та регулярні заняття. Давайте розберемося, як покращити сприйняття англійською мови на слух.

Від простого до складного

Важко буде щось зрозуміти із улюбленого фільму в оригіналі, якщо ви щойно почали вивчати англійську. І це нормально. Засвоєння будь-якого навику потребує послідовності. В ж не сядете на шпагат, якщо до цього ніколи не працювали над своєю гнучкістю. Так само й зі сприйняттям англійської мови на слух.

Орієнтуючись на свій рівень знань, оберіть підходящі матеріали. Нехай для початку це будуть спеціальні навчальні матеріали, де диктори чітко промовляють кожне слово. Це може бути додаток або сайт з діалогами, навчальні відео на цікаві вам теми. Коли призвичаїтесь до таких аудіо та нахапаєтесь нових слів, беріть щось трохи складніше – наприклад пізнавальні передачі, підкасти, серіал Extra (спеціальний серіал для тих, хто вивчає англійську) або мультфільми. Найкраще починати із класичних мультиків Disney.

Спочатку важко та надто багато незнайомих слів? Дивіться по 10 хвилин на день, детально розбираючи кожну репліку. Потім збільшуйте проміжки. Можна включати аудіо, поки гуляєте, готуєте, малюєте тощо, і просто слухати, навіть якщо мало що зрозуміло. Таким чином, ви просто звикатимете до темпу та звучання іноземної мови.

Не нехтуйте заняттями з аудіювання

Багато хто настільки не любить напружуватися при прослуховуванні аудіо-вправ англійською, що всіма правдами та неправдами намагається уникнути цієї «каторги». Так, прослуховування записів може бути складнішим за читання, але, хіба можна навчитися чути англійську мову, не слухаючи її?
Не лінуйтеся, ваші зусилля виправдаються. До більшості вправ іде супровідний текст – розберіть спочатку його, а потім прослухайте запис знову. Чим більше ви слухатимете, тим швидше вам піддасться сприйняття мови на слух.

Користуйтеся субтитрами

У використанні субтитрів немає нічого поганого. Звісно, при живому спілкуванні такої підмоги не буде. Але вони є чудовим допоміжним інструментом для навчання. Використовуючи супровідний текст, ви знатимете, що саме повинні розчути. Це полегшить задачу й допоможе швидше звикнути до вимови слів і швидкої мови носіїв. З часом при регулярних заняттях, ви станете помічати, що все більше тексту вам стає зрозумілим й без субтитрів.

Постійно вчіть нові слова

Навряд, ви зможете розчути слова, яких просто не знаєте. Тому постійно працюйте над поповненням словникового запасу. Вивчайте 5-10 слів в день. Це точно не займе багато часу. А через місяць ви вже знатимете 140 – 280 нових слів, які зможете розпізнати у аудіо чи під час спілкування.

Вчіться вимовляти слова правильно

Якщо ви звикли до неправильної вимови деяких слів, то й у чужій вимові ви просто можете їх не розчути. Коли вивчаєте нове слово, прослухайте в електронному словнику, як правильно його вимовляти та спробуйте повторити за диктором.

Вивчайте «злиття» звуків

Помітили, що реальна вимова носіїв англійської мови значно відрізняється від навчальних аудіо? Це тому, що вони говорять швидко, а при швидкому говорінні частина звуків ковтається. Цей процес називається «conjunctions» – злиття звуків.

Наприклад, такі скорочення на письмі як gimme (give me), dunno (don’t know), kinda (kind of) виникли не на пустому місці, а тому що саме так ці словосполучення звучать, коли людина говорить швидко.
Прислуховуйтесь до вимови носіїв англійської, наприклад, у серіалах чи відео-блогах та звертайте увагу на злиття звуків. Це явище можна простежити, увімкнувши субтитри.
Перемотуйте назад

Прослуховуйте текст стільки разів, скільки необхідно для того, щоб все розчути. Перемотуйте на складні моменти. Тільки так, ви навчитеся чути прослухане. Якщо у вас є текст аудіо перед собою, і ви точно знаєте, що говорить спікер, але не можете це саме почути, перемотуйте та переслуховуйте.

Розуміти не все – це нормально

Десь ви можете не знати слів, десь вам може бути незрозуміла граматична конструкція, десь слова надто «пожовані». Це ок, якщо ви не розумієте 100% сказаного. Головне, розуміти суть. А інше з часом та досвідом додасться.

Звикайте до різної вимови та різних акцентів

У кожної людини свій темп мовлення, свої особливості вимови, свій акцент. Чим більше людей з різною вимовою ви будете слухати, тим більше людей зможете розуміти при живому спілкуванні. Тому варто час від часу змінювати матеріали, по яким займаєтеся. Наприклад, якщо це передача, спробуйте щось інше: відео на Ютуб, серіал, підкаст або передачу з іншим диктором. Якщо це серіал, спробуйте додатково дивитися й канали на інші теми або слухати підкасти.

Навчитися сприймати англійську на слух можна. Пам’ятайте, що вода камінь точить, і з регулярною практикою ви відточите навик аудіювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *