Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Вивчаючи іноземну мову, ми хочемо якомога швидше навчитися розмовляти нею. Вміти висловлювати свою думку та розуміти відповіді співрозмовника. Давайте розглянемо, як навчитися говорити англійською швидко. Тут ми відкинемо психологічні фактори, які заважають нам говорити, наприклад, мовний бар’єр, і поговоримо суто про практику, яка допоможе швидше заговорити англійською. Те, про що ми напишемо у цій статті, буде лише базою, від якої можна відштовхуватися, і яку вам потрібно буде постійно нарощувати.Погнали 

Яка базова граматика знадобиться

Без граматики, як би нудно не було її вивчати, ви точно далеко «не поїдете». Щоб вільно говорити для початку вам знадобиться кілька базових граматичних конструкцій, які дозволять відносно вільно висловлювати свою думку англійською. Пам’ятайте, те, що тут перелічено – лише основа. З часом вам потрібно буде її допрацьовувати. Але саме ця основа допоможе розгорнути свою думку.

  • Present Simple (Теперішній простий час). Основа основ. Вивчайте як використання форм дієслова to be, так і звичайних дієслів. Вчіться ставити запитання та будувати заперечення ( з іншими часами так само).
  • Present Continuous (Теперішній тривалий час). Він вам знадобиться, щоб сказати, що відбувається саме у цей момент. І без цього часу складно буде говорити вільно.
  • Past Simple (Простий минулий час). Основний минулий час в англійській. Його обов’язково потрібно знати для опису подій у минулому. Є й інші часи для минулого. Але якщо ви на перших порах використовуватимете цей, щоб не плутатися, все буде ок. Його буде перший час достатньо, просто, можливо, не завжди вдаватиметься передати потрібний відтінок сказаного, але співрозмовник вас розумітиме якщо ви скажете речення у Past Simple, а не Past Continuous, наприклад.
  • Future Simple (Простий майбутній час). Так само, для опису подій у майбутньому для початку цього часу буде достатньо.
  • Використання іменників в множині
  • Модальні дієслова (can, might, have to, must, could). Це основні модальні дієслова, які потрібно вміти використовувати, щоб навчитися говорити англійською.

Вчіть нові слова щодня

Щодня намагайтеся вивчати кілька нових слів. Почніть з найпростіших. Адже не знаючи слів, речення точно не зв’яжеш. Можна скачати або придбати спеціальні підручники з лексикою. Їх в інтернеті повно для різних рівнів. В таких підручниках є не лише набори найнеобхідніших слів, а й вправи на їх запам’ятовування.

Вивчаючи нові слова, звертайте увагу на приклади їх використання. Для цього використовуйте не перекладач, а саме словник. В електронних словниках завжди дається кілька прикладів використання слова. Це допоможе уникнути помилок: адже два слова можуть перекладатися однаково, але використовуватися у різному контексті (найпоширеніший приклад speak та talk). Також звертайте увагу, з яким прийменником використовується слово, чи стоїть після нього герундій (закінчення –ing) тощо. Випишіть 1-2 приклади використання слова зі словника та спробуйте придумати своє речення з ним.

Вивчайте фрази-кліше

Будь-який поліглот скаже вам: щоб швидко заговорити іноземною мовою, потрібно вивчати фрази-кліше. Тобто, запам’ятовуйте не лише окремі слова, а й цілі фрази та конструкції. Це дозволить уникнути «підвисання» під час розмови та уникати помилок. Під «підвисанням» маємо на увазі довгі паузи на роздуми . В ці фрази зручно підставляти потрібні слова. Наприклад, вивчіть фразу «I would like a tea» (я би хотіла чаю), і при потребі замість tea підставляйте, чого ваша душа бажає . Або ж «It’s so hot outside» (на вулиці так спекотно). При необхідності замініть слово «hot» на nice чи cold і ви можете описати майже будь-яку погоду.
Навчіться говорити на найбільш поширені теми

Звісно, це тільки для початку . Вивчіть найуживаніші слова та фрази, які стосуються найбільш популярних тем. До таких тем можна віднести погоду, їжу, улюблену музику, кіно тощо. Знайдіть діалоги на ці теми та спробуйте їх повторити, трохи змінивши.

Вчіться спрощувати та перефразовувати

Впевнена, що у вас багатий словниковий запас української мови. І інколи, розмовляючи англійською, хочеться перекласти надто буквально те, що ви б сказали, говорячи українською. Але може статися таке, що саме цих англійських слів ви не знаєте. В такому випадку не мудруйте. Скажіть те, що ви хочете, але більш простими словами. Вчіться перефразовувати англійською. Розбийте складне речення на кілька простих. Подумайте, якими словами, які ви вже знаєте,ви могли би висловити свою думку.

Запишіть себе на диктофон

Час від часу записуйте те, як ви говорите, на диктофон. Це допоможе побачити «зі сторони», що потрібно допрацювати та трохи покращити вимову. До речі, щодо вимови: вона не повинна заважати вам вільно говорити англійською. Це нормально мати акцент, і ідеалу не існує. Навіть американці мають різну вимову. Працюйте над нею, покращуйте, але навіть якщо вона далека від того, чого ви хочете досягти, не переживайте.

Скачуємо додаток з діалогами

Та слухаємо щодня по одному діалогу. Замість діалогів можна дивитися цікавих вам англомовних блогерів на Ютуб або слухати підкасти. Є підкасти для різних рівнів знань. Таке прослуховування допоможе поповнити словниковий запас, «нахапатися» фраз-кліше, звикнути до англійської граматики та вплести її у свою мову.

І наостанок: практикуйтеся. Щоб навчитися говорити англійською швидко, потрібно говорити нею якомога частіше. Навіть, якщо робите багато помилок та часто заглядаєте у словник під час говоріння – все одно тренуйтеся. Лише практика зможе допомогти подолати всі труднощі.