Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Додамо щіпку гарної англійської вимови до знання слів та граматики – і наша англійська стане, наче цукерочка. Давайте розглянемо кілька крутих вправ та порад, які допоможуть вам напрацювати гарну вимову англійських слів.

Посилання на практичні відео в 3 пункті

Нагадуємо, що мати акцент – це нормально. Він є в усіх. І він не має ставати на заваді до вільного спілкування англійською. Але це не означає, що потрібно забити на вимову взагалі. Працюйте над собою, покращуйте те, як виговорите англійською, у своєму темпі. Просто займайтеся і спробуйте довести свою вимову саме до свого максимуму «англійськості». Погнали.

Найважливіший крок

А найважливіший крок – це почути різницю між звуками в англійській мові та українській. Доки ви її не чуєте, не зможете й відтворити. Проблема у тому, що досить часто (особливо початківцям) здається, ніби в англійській та українській більшість звуків однакова. Наприклад, нам може здаватися, що в слові bad є звук відповідний до нашого «е», ось і звучать в нас слова bad і bed однаково. Але в них різний середній звук. Ось транскрипція слова bad: |bæd|. А ось слова bed |bed|. В першому випадку середній звук не відповідає нашому «е». Він більш протяжний і дещо наближений до нашого «а». Відрізняється й англійський звук |t| від нашого «т».

Спробуйте дивитися більше відео та слухати аудіо англійською мовою. Прослуховуйте слова в словнику.

Good on paper, bad in bed.

Вловлюйте різницю та намагайтеся її відтворити.

Вправа на положення язика

Артикуляція в наших мовах відрізняється. І для того, щоб «поставити» англійську артикуляцію потрібно привчити свого язика займати правильне початкове положення. Загалом, якщо в нас під час спілкування язик танцює по всьому ротові, то в англійців він майже постійно знаходиться у верхньому положенні. Кінчик язика трохи загострений й торкається верхніх ясен вище верхніх передніх зубів, одразу перед дугою, за якою починається «поглиблення» (вибачте, я не стоматолог, пояснюю, як можу  ).

Щоб знайти потрібне положення, вимовляйте звук «е» поступово витягуючи шию та відхиляючи голову назад. У кінцевому положенні, у вас язик опиниться у потрібному місці. Як бонус, у вас на виході вийде саме той англійський звук, що потрібен в слові bad.

Постарайтеся запам’ятати це стартове положення язика. Й спробуйте з цього положення проговорити англійські слова зі звуками t, d, ɪŋ (слова, що закінчуються на –ing), після кожного звуку повертайте язик у це положення.

Відео на вимову

На Ютубі є повно корисних відео на правильну вимову англійських звуків. Під цим абзацом дамо посилання на деякі з них. Виконуйте чітко інструкції ведучих та насолоджуйтесь результатом  . Бажано використовувати дзеркало під час виконання вправ, щоб краще контролювати положення язика та слідкувати за правильністю артикуляції.

Посилання на відео на правильну вимову звуків:

(клікніть на назву, щоб перейти на відео)

 1. 44 звуки
 2. Буквосполучення Th (зацініть початок 🙂
 3. L та R 
 4. R в американській англійській
 5. R в британській англійській
 6. Звук H
 7. Буква A (звук |æ| в американській англійській
 8. Звук |ɑ|(передається буквами O та А)
 9. W та V

Навчайтесь вимовляти цілі фрази

В англійській є таке поняття як «злиття звуків». Саме тому ми часто не розуміємо, що саме говорять носії мови, навіть якщо всі сказані ними слова нам відомі. Wanna – один з найпростіших видів злиття звуків. Want to, коли людина говорить швидко просто зливається в одне слово – wanna. Частка to в живій мові звучить не як |tuː|, а як t’. Знову ж таки повторюємо пункт перший «слухаємо та намагаємося почути різницю».
Диктофон

Запишіть на диктофон, як ви вимовляєте окремі слова та речення. Це допоможе почути, над чим варто працювати. Коли виконуєте вправи на вимову також час від часу записуйте себе, щоб зрозуміти, чи ви все правильно робите. Зберігайте аудіо записи, щоб через деякий час порівняти їх з новішими аудіо та відстежити прогрес.

Скоромовки

Щоб натренувати конкретний звук, знайдіть скоромовку саме для відпрацювання цього звуку і проговорюйте її доки не досягнете бажаного результату. Для роботи над буквосполученням th найкраще підійдуть скоромовки, які містять також багато букв s. Саме вони допоможуть вловити різницю та не «ламати» язика, коли в реченні є обидва цих звуки (а язик перший час буде ще й як виламуватися).

Приклади скоромовок:

 • Fred fed Ted bread and Ted fed Fred bread.
 • A really leery Larry rolls readily to the road.
 • Thirty-three thousand feathers on a thrushes throat.
 • Is this your sister’s sixth thistle, sir?

Прочитайте перший раз всі ці скоромовки на диктофон. Кілька днів поспіль повторюйте їх (2-3 разів на день буде достатньо), а потім знову повторіть запис. Порівняйте «до» та «після».

Копіюйте

І, мабуть, найочевидніша вправа: копіюйте носіїв мови. Вмикайте фільми, передачі, ютуб-канали (будь-що, що вам до вподоби) слухайте речення, ставте на паузу та намагайтеся максимально точно скопіювати вимову актора.

Шліфуйте свою англійську вимову, обов’язково відмічайте прогрес (диктофон допоможе) і не забувайте нагороджувати себе за старання.