Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Від дорослих часом можна почути щось на кшталт «Мені вже за…, і немає сенсу починати вчити іноземну мову» або «Потрібно було починати в дитинстві, а тепер пізно». Але справа у тому, що вік не перешкода. Можливо, ці фрази для вас – зручне виправдання, яким ви рятуєтесь від кропіткої роботи? Тут кілька аргументів на користь того, що англійську може опанувати і доросла людина. Навчання у дорослому віці навіть має кілька переваг над навчанням у дитячому віці.
Чому люди думають, що вивчити мову дорослому складніше

Причина цього міфу у тому, що доросла людина інколи втрачає навичку вчитися. Дитина постійно чомусь навчається, тому для неї процес засвоєння нової інформації цілком природній, і дається легко. Доросла людина має багато клопотів і інколи, поринаючи в рутину, не має часу, сил чи бажання вчитися новому. Тому мозок починає лінуватися, і йому стає складніше запам’ятовувати щось нове.

 

Але якщо ви не «застрягли на місці» і постійно розвиваєтесь, цей міф вас точно не стосується. Більш того, навик навчатися можна й потрібно відновлювати, це не так складно, і ви швидко адаптуєтесь. Уявіть собі кран, яким вже 2 роки ніхто не користувався. Звісно, перший час він ледь буде відкриватися, але чим більше ви його відкриватимете, тим легше він почне повертатися.

5 причин, чому дорослим може бути навіть легше, ніж дітям

Лише дитина може опанувати іноземну мову з нуля – це лише виправдання. Насправді, інколи дитині навіть складніше вчити англійську, особливо граматику. Звісно, мова не йде про малят, яких навчали іноземної мови з колиски. Далі мова піде про більшість дітей віком до 9-ти років, всі діти різні, але у більшості випадків ситуація наступна).

Так, у дитячому віці є певні переваги. Наприклад, дитині легше звикнути до інакшої артикуляції, ніж в рідній мові. Але у дорослому віці переваг не мало, можливо, навіть більше.

У дитини ще недостатньо розвинене логічне мислення, вона керується лише на свій власний досвід знання рідної мови, і не зовсім розуміє, що в іншій мові все може бути зовсім інакше. Дитина частіше помиляється, плутає запитання та заперечення. Це нормально. У років 9 це проходить, але молодшій дитині буває складніше вчитися, ніж дорослим. Ось кілька причин:
  • Якщо виправити дорослого, він зауважить свою помилку, і виправиться, а дитина може образитися або ж розчаруватися в собі і втратити бажання вчитися.
  • У дитини немає чіткої мети, а те, що «так сказали батьки», не може достатньо мотивувати дитину. Урок вона відсидить, але може не включатися у нього, а просто відбувати час. Дорослий знає, для чого йому мова, тому старатиметься більше.

На відміну від дорослого дитині важко утримувати увагу. Звісно, при навчанні дитини і дорослої людини використовується різний підхід. Але все одно буває, що кілька хвилин потрібно щось пояснювати дитині, і деякі діти в ці кілька хвилин просто «відключаються», ковзають на стільці та думають про щось своє.

  • Дорослий буде виконувати старанно всі домашні завдання та багато займатися додатково, дитину інколи й 5-хвилинну домашку важко всадити зробити.

Просто малеча та дорослі потребують різного підходу до навчання. Але у будь-якому віці можна засвоїти нові знання та вміння.

Якщо змогли інші, чому не зможете ви?

Існує багато людей, які змогли вивчити англійську у досить солідному віці. Наприклад, один мій знайомий дідусь опанував її в 64 роки, щоб розмовляти з 3-річною онукою, яка погано володіла українською, оскільки народилася в США. Чому йому вдалося? У нього була ціль. Він знав, для чого йому мова. І він був у ситуації, коли всі відмовки були безглуздими. Тому замість того, щоб їх вигадувати, він просто брав і вчився щодня. Якщо для 64-річної людини вік не став завадою, то чого він має бути нею для вас?

Як бачите, і дорослі можуть опанувати іноземну мову, в них навіть є ряд переваг над малечою. Тому не шукайте виправдань. Почніть робити перші кроки до своєї мети, і ви оговтатись не встигнете, як почнете бачити прогрес.