Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Кинути собі виклик – один з кращих способів зробити ривок у будь-якій сфері. Вивчення англійської не є виключенням. Зараз існує безліч «гуру» різного штибу, які заробляють на тому, що влаштовують марафони. Для покращення знань англійської не обов’язково викладати кругленьку суму за проходження марафону, адже можна влаштувати його самостійно. Якщо ви все виконаєте, як задумували, то результат обов’язково буде.

Пропоную вам кілька цікавих варіантів челленджів, які прокачають вашу. Ви самостійно корегуватимете навантаження та спосіб виконання. Головне, сумлінно виконуйте заплановану роботу. Ось кілька простих, але важливих правил.

Правила  1. Виділіть час, який дійсно зможете присвятити. Якщо у вас є лише одна вільна година на день, не потрібно набирати завдань на 2-3 години. Оцініть свої реальні можливості. Якщо ви не встигатимете, це може привести до прокрастинації. Воно вам треба?
  2. Не пропускайте завдання. Якщо хочете бачити результат, не пропускайте дні занять. Запланували сьогодні певний об’єм роботи – виконайте.
  3. Орієнтуйтеся на свої інтереси. Якщо ви любите читати – влаштуйте марафон з читання. Якщо англійська вам потрібна для письма – влаштовуйте марафон, який допоможе підвищити саме цей навик.
  4. Тривалість челенджу повинна бути коротка. Це потрібно, щоб ви не кинули його на півдорозі, і щоб змогли відмітити невеличкий результат для себе. Після настання кінцевого терміну, ви можете його продовжити, але спершу підбийте підсумки.
  5. Відносьтесь до челленджу як до гри. Вам повинно бути цікаво. Уявіть, що ви підкорюєте вершину гори, і після підкорення ви станете сильнішим та мудрішим.

Челленджі

Словниковий

Завдання: вивчати 20 англійських слів протягом тижня щодня.

Цей виклик орієнтований на поповнення словникового запасу. Спеціалісти рекомендують вивчати 5-10 слів у день для якісного запам’ятовування, тому вивчення 20 слів за день буде не таким вже й простим випробовуванням. Однак ця кількість не буде й занадто складною. Ви можете її скорегувати, збільшивши чи зменшивши (орієнтуйтеся на свої потреби та можливості). Вже за тиждень такими темпами ваш словниковий запас зросте на 140 слів – а це досить непоганий результат за такий короткий період. Завдяки челенджу ви повірите в свої сили і зможете спілкуватись трохи вільніше.

Ви можете брати нові слова у спеціальних додатках (добірка ТУТ ) або ж шукати їх на сайтах з вивчення мови, в підручниках, піснях чи статтях.

Улюблене місце

Оберіть своє улюблене місце в Україні та напишіть про нього пост у фейсбук (чи Інстаграм) англійською мовою. Ви можете долучити до цього челенджу друзів, щоб було веселіше. Придумайте гештег, наприклад #beautiful_ukraine, і відмічайте під своїм постом друзів, які також повинні будуть написати про своє улюблене місце.

Цей пост дозволить вам покращити словниковий запас, покращити навики письма та підтягнути граматику, адже, щоб написати гарний пост, вам потрібно буде подумати, які слова та конструкції підібрати. А ще багато в кого є друзі-іноземці, і це чудова нагода показати їм цікаві та красиві місця України. Звісно, ви можете трохи змінити цей челлендж, наприклад, написати про свою найцікавішу подорож чи про місце, яке вас найбільше вразило (не обов’язково в Україні).

День іноземця

Оберіть один день, в який будете спілкуватися лише англійською, читати лише англомовні новини та дивитися фільми англійською. І думати теж намагайтеся тільки англійською. Звісно, це повинен бути якийсь вихідний. Ви можете домовитись з кимось із друзів, хто також вивчає англійську, піти на прогулянку та спілкуватися лише англійською. Ви можете прикинутися іноземцем в магазині, кафе тощо. Повірте, це не так вже й просто. Але якщо ви впораєтеся – ви неймовірні.

Марафон щоденниковий

Протягом тижня (а для найнаполегливіших – двох) записуйте щовечора, що з вами трапилося. Англійською, звісно. Не пропускайте жодного дня.

Цей виклик дозволить по практикувати англійську граматику та вивчити нові слова та згадати ті, які колись вчили але забули. Також він покращить розмовну англійську, адже, практикуючись писати, ви також практикуєтесь формулювати речення, що допоможе під час розмови. За тиждень-два такої практики ви помітите, що почуваєте себе більш впевнено в англійській. До речі, також це класна психологічна практика, яка дозволить аналізувати себе, свої дії та просто відмічати, що день пройшов не даремно. Цілком можливо, що після проходження цього марафону, у вас такий міні-звіт увійде в звичку, і ви захочете продовжити цей щоденниковий ритуал.

Марафон соцмережевий

Дуже схожий на попередній, але у цьому марафоні ви повинні щодня протягом тижня робити публікації англійською. Ви можете обрати будь-яку платформу: Фейсбук, Інстаграм, Твіттер. Пишіть про те, що вас цікавить. Розкажіть друзям, що вирішили випробувати себе та покращити знання англійської, тоді у вас буде стимул не здаватися, а ваші друзі підтримуватимуть вас.

Книжковий

Знайдіть цікаву книжку англійською, яка відповідає вашому рівню. Якщо ви початківець, оберіть адаптовану під ваш рівень літературу. Подумайте, скільки сторінок ви зможете читати щодня. І пообіцяйте собі прочитати книгу за певний період часу. Наприклад, ви знайшли книгу на 100 сторінок. Щодня ви можете читати 10 сторінок. Тоді прочитайте цю книгу за 10 днів.

Ви можете зробити завдання складнішим, якщо хочете дійсно випробувати свої сили, і поставити собі мету прочитати 3 англомовні книги за місяць.

Пісенний

Якщо ви полюбляєте англомовну музику, то цей челлендж чудово вам підійде. 10 днів поспіль шукайте англомовні пісні та перекладайте їх. Вважайте, що в піснях багато розмовних слів та сленгу, тому ваш рівень повинен дозволяти, хоча б вміти виявляти сленг та шукати його тлумачення.
Відео запій

Оберіть серіал або Ютуб-канал, або фільми і дивіться їх щодня англійською мовою протягом місяця. Важливо, щоб ви розуміли, про що йдеться у відео. Якщо ви початківець, можете обрати мультфільм із субтитрами і дивитися кілька хвилин на день, перекладаючи все через словник. Головне, регулярність.

Якщо у вас непоганий рівень, ви можете спробувати дивитися серіали чи фільми на Netflix. Там якраз підписка на місяць безкоштовна, а потім можете відписатися.

Пізнавальний

Протягом 5 днів шукайте щось цікаве про англійську мову. Це може бути цікаве слово, яке викликає подив. Цікавий вираз, який здається вам незвичним, чи граматика, яку ви ще не знали. Таку інформацію можна шукати в статтях для вивчення англійської, пабліках, в фільмах, книгах тощо.

Таким чином ви не лише дізнайтесь щось нове, але й по практикуєте англійську. Адже, щоб знайти дійсн якусь «перлину» вам доведеться перелопатити гору інформації.

Юніт за тиждень

Оберіть підручник з англійської. Можливо, у вас є дома такий, що ви не пройшли до кінця, або знайдіть в інтернеті. І поставте собі завдання за тиждень пройти цілий розділ (Юніт).

Ви і граматику покращите, і запас слів збільшите, а ще попрактикуєтесь, виконуючи завдання.


Це досить цікаві челленджі, які покращать ваші знання та змусять повірити у свої сили. Оберіть один, який вам більше до вподоби та спробуйте виконати. Нічого складного в них нема, а користь буде неоціненна. Ви можете модифікувати завдання на ваш розсуд, ми лише навели приклади, які здаються нам цікавими та корисними.