Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Помилятися, розмовляючи англійською, – цілком нормально. Особливо, якщо ви тільки в процесі вивчення мови. Однак є помилки, які допускають майже всі, не помічаючи цього. Такі помилки часто є калькою з української і вискакують автоматично. Пропонуємо виправляти ситуацію та розглянути найчастіші помилки в англійській. Коли ви виправите їх, ваша мова стане більш природною і гармонійною.


I’m agree

Як правильно: I agree

Ця помилка виникає у багатьох через буквальний переклад від «я згоден». В англійській agree – це дієслово, яке означає «я погоджуюсь». Запам’ятайте, в англійській мові можна лише погодитися з чимось (to agree), а бути згодним – ні. Такі собі примхи мови .

I agree.

Practice to (play the piano)

Як правильно: Practice (playing the piano)

Practice (практикувати, тренуватися) – належить до тих слів, після яких йде або іменник дієслово із закінченням –ing.

Тому говоримо: I practice speaking English / I practice playing the guitar / I practice giving a speech.

It depends of
Як правильно: it depends on

Наші дії залежать від того, в яких обставинах виникне певна ситуація. Тому, коли ми висловлюємо думку щодо чогось, нерідко використовуємо фразу «це залежить від» (It depends on). Пам’ятаючи, що в англійській «від» буде «of» ми перекладаємо цю фразу буквально: it depends of. Це неправильно. Запамятайте раз і назавжди вираз it depends on.

 • It depends on my mood. – Це залежить від мого настрою.
 • Closing time depends on how many customers we have. – Час закриття залежить від того, скільки в нас клієнтів.

Примітка: В англійській багато фраз, в яких використання прийменників не співпадає з нашим. Тому, вивчаючи нове слово, краще одразу подивитися, як воно використовується в реченні.

I’ll buy this book when I’ll go to the bookstore

Як правильно: I’ll buy this book, when I go to the bookstore

Після слова when у складних реченнях майбутній час не вживається. Перекладемо ми обидві частини речення, як майбутній час, але в англійській використаємо його лише в основній частині. Просто запам’ятайте: бачите слово when – слово will після нього не ставите. Це називається «узгодженням часів».

 • I’ll ask her, when I see her next time. – Я запитаю її, коли побачу наступного разу.

I will know when I find it.

I want to give you some advices

Як правильно: I want to give you some pieces of advice

Advice (порада) – це небчислюваний іменник, як би незвично для нас це не було. Тому ми не можемо поставити його у форму множини. Якщо ми хочемо наголосити, що даємо кілька порад, тоді кажемо «pieces of advice», або шукаємо синонім до слова advice, який можна ставити у множину. Наприклад, можна сказати:

 • I want to give you some tips (я хочу дати тобі кілька порад).

I don’t have no bananas

Як правильно: I don’t have any bananas / I have no bananas

В українській ми спокійно можемо використовувати подвійні заперечення, і це звучатиме грамотно і красиво. В англійській подвійні заперечення, як, наприклад, don’t і no, в одному реченні не є граматичною нормою. В розмові з другом у сучасній англійській таке ще допустимо, але це не грамотно. Тому, якщо ви використовуєте don’t / didn’t/ won’t чи будь-яке інше заперечення, тоді перед іменником використайте слово «any». Чи навпаки використайте перед іменником “no”, але не вживайте допоміжного дієслова в заперечній формі.

Подивіться, як чудово Grammarly підкреслює помилки і дає поради щодо виправлення, коли я публікую цей текст. Word їх не підкреслював. Якщо хочете так само, встановлюйте додаток собі (у мене безкоштовна версія). Посилання ТУТ. There’s no sugar in the cup. – У чашці немає цукру.

 • There aren’t any pencils on the table. – На столі немає ніяких олівців.

He is married with my sister / He is married on my sister

Як правильно: He is married to my sister

Ще один випадок, коли використання прийменника просто потрібно запам’ятати. Коли мова йде про те, що хтось з кимось одружений використовуємо прийменник to.

 • До речі, «одружитися з кимось» буде «marry someone» (без жодного прийменника). Наприклад: He marries Andrea. – Він одружується з Андреа.
I think yes

Як правильно: I think so

Знову помилка, яка виникає через буквальний переклад. Якщо ви скажете «I think yes», вас зрозуміють, але звучатиме ця фраза трохи неприродно. Відповідайте повним реченням, наприклад:

 • Are we late? – Ми запізнюємося?
 • I think we are. – Думаю, що так

Або ж фразою «I think so».

 •  Does Max like Hanna? – Максу подобається Ханна?
 • I think so. – Думаю, що так.

I think so.

The train will arrive at 6 pm

Як правильно: The train arrives at 6 pm

Коли мова йде про розклад, вживається теперішній час (Present Simple). Майбутній можна використати лише тоді, коли поїзд запізнюється, і диктор робить оголошення, що він прибуде на годину пізніше. Наприклад, за розкладом поїзд мав прибути о п’ятій, а диктор оголошує, що він буде приблизно о шостій:

 • The train will arrive at 6 pm.

Якщо ж все йде за розкладом, диктор скаже: The train arrives at 5 pm.

I’m interested when will she come?

Як правильно: I’m interested when she comes

У непрямих питаннях (коли питання складається з двох частин), слова стоять у тому ж порядку, як і в розповідному реченні. Допоміжні дієслова не використовуються, а всі закінчення також зберігаються, як в звичайному реченні.

Приклади:

 • I wonder how long you’re staying here – Мене цікавить, як на довго ти тут?
 • If you were me, which jacket you would choose – На моєму місці, яку куртку ти б обрав?
 • She wants to know what his name is – Вона хоче знати, як його звати?
Сподіваємося, тут ви знайшли для себе щось нове та цікаве. А, можливо, ви віднайшли свою типову помилку, і тепер виправите її. Існує ще багато помилок, які допускає більшість людей, які тільки вивчають англійську. Тут ми розглянули лише ті, які трапляються надто часто. Щоб менше помилятися, щодня практикуйтеся та вивчайте щось нове про англійську мову. І нехай жодна помилка не стане на заваді вільному спілкуванню, адже все це дрібниці, які легко виправляються.