Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Вчиш собі англійську, сумлінно виконуєш завдання, сам складаєш речення, розумієш запитання і навіть впевнено на них відповідаєш. Але все це під час занять. Як тільки до тебе підходить¬ іноземець з елементарним запитанням, всі знання вишмигують з голови, замість того, щоб плавно злітати з вуст.

Знайома ситуація? Насправді, через мовний бар’єр проходить більшість людей. І якщо ви не зациклюватиметесь на цій проблемі, то здолаєте ї досить швидко. Тут кілька порад, як подолати мовний бар’єр та заговорити англійською впевнено.

Говоріть так, як вмієте

Якщо ви не вивчали англійську з колиски разом із рідною мовою, а тільки перебуваєте у процесі вивчення, то це нормально, що ваш словниковий запас обмежений, і ви можете помилятися. Ваш співрозмовник чудово розуміє ситуацію. І, якщо людина підійшла до вас, наприклад, із запитанням, де щось знаходиться, то їй по барабану на те, скільки помилок ви допустите. Їй важливо дізнатися, як пройти до потрібної локації. І людина буде вдячна за допомогу у будь-якому форматі, навіть якщо ви показуватимете жестами та просто говоритимете окремими словами, а не повними реченнями.
Людина говорить для того, щоб донести свою думку, і майже у кожному живе страх того, що нас не зрозуміють. Саме це переживання і породжує страх говорити іноземною мовою, коли ми не знаємо її досконало. Ми боїмося, що нас не зрозуміють через недосконалість нашого словникового запасу чи вимови. Але цей страх надуманий. Якщо ми допустимо помилку, нас все одно скоріш за все чудово зрозуміють. Що трапиться у найгіршому випадку? Вас просто виправлять. Хіба це погано? Ні, ви просто запам’ятаєте де помилилися, і наступного разу скажете правильно. Але, якщо чесно, скоріш за все, людина просто зробить вигляд, що не помітила помилки.

Ваше завдання – напрацювати впевненість

Як би нечесно і несправедливо це не було, але зазвичай люди звертають увагу не на те, що ми говоримо, а як ми говоримо. Погодьтесь, є дуже мудрі і цікаві люди, але їх мало хто слухає із роззянутим ротом, просто через те, що вони говорять якось невпевнено, нечітко, надто тихо, або ж надто квапливо. І є люди, які несуть повну нісенітницю, розповідають про якісь надто поверхневі речі, але їх слухають із роззявленим ротом, просто тому, що ці люди вміють подавати інформацію, говорять впевнено та красиво.

Не бійтеся говорити, чим менше ви хвилюєтеся, тим краще ви говоритимете. Навіть, якщо ви розповідатимете щось із помилками, використовуватимете не зовсім ті слова, але робитимете це впевнено, вас слухатимуть. А ви таким чином розвиватимете вміння говорити. Усвідомлення того, що вас розуміють, надасть вам стимулу вдосконалювати свою англійську, і щоразу ваша мова ставатиме більш правильною та красивою.

Використовуйте синоніми

Якщо не можете згадати конкретне слово, якомога швидше підберіть до нього синонім, який знаєте. Нічого страшного, якщо скажете не зовсім так, як би зробили це рідною мовою, головне, що ви донесете свою думку.

Те саме стосується і речень: не можете сформулювати його певним чином, тоді скажіть більш простим реченням. Це прозвучить набагато краще, ніж занадто довга пауза.

Пояснюйте

Геть не можете згадати слово, і не знаєте жодного синоніму? Теж не біда. Просто поясніть, що ви маєте на увазі. Наприклад, ви не можете згадати, як англійською «чай», тоді між вами із співрозмовником може відбутися наступний діалог:

  • It’s a hot drink… – Це гарячий напій.
  • Coffee? – Кава?
  • No, it’s a drink of leaves… – Ні, це напій з листя…
  • Oh, you mean tea. – О, ти маєш на увазі чай.
  • Exactly so! – Саме так!

В такому форматі спілкування немає нічого поганого. Інколи в нас вилітають з голови навіть слова рідної мови, і ми починаємо тлумачити їх, щоб донести до співрозмовника. А якщо ви дасте тлумачення англійською: ви докладете зусиль до пояснення (за що вам додатковий +), а співрозмовник допоможе вам пригадати потрібне слово.

Перепитуйте

Ще один розповсюджений страх, який викликає мовний бар’єр: не зрозуміти співрозмовника з першого разу. Інколи ми можемо настільки боятися того, що не розумітимемо, про що мова, що просто свідомо уникатимемо ситуацій, в яких нам потрібно буде слухати англійську і якось реагувати на почуте. Але насправді, не варто боятися перепитувати. Можливо, співрозмовник дійсно сказав щось надто тихо, чи надто швидко. Або, забувши, що перед ним людина, яка ще не ідеально володіє англійською, використав надто складні слова.

Після того, як ви перепитаєте, людина скаже повільніше (до речі, не бійтесь просити говорити більш повільно, якщо не встигаєте за темпом), або ж сформулює свою думку більш зрозуміло.
Якщо ви перепитуєте, це лише означає, що вам дійсно цікаво, про що людина говорить, і ви хочете її чути і розуміти. Тому ви жодним чином не образите людину.

Підготуйтесь до найбільш типових ситуацій

Щоб почуватися більш впевнено, продумайте найбільш типові ситуації, в яких вам може знадобитися англійська. Підготуйтеся до них: вивчіть базову лексику до цих ситуацій, прослухайте тематичні діалоги, потренуйтеся складати власні діалоги. Наприклад, найбільш розповсюджені ситуації: запитати в когось дорогу, або підказати людині, як їх пройти кудись. Також вивчіть кілька тем для світських бесід: погода, кулінарія тощо.Вчіться використовувати вивчене

Коли вивчаєте нові слова чи нову граматику, обдумайте, як би ви її використовували в житті. В якій би ситуації вам знадобилася нова конструкція чи лексика, придумайте приклади використання. Тоді під час спілкування, ви будете почувати себе комфортніше, і зможете легко застосовувати отриманні знання.

Ці поради можуть здатися досить простими, але вони дієві. Мовний бар’єр можна зламати. Для цього тренуйтеся якомога частіше. Чим більше ви говоритимете, тим легше вам це даватиметься з кожним разом. І вдосконалюйте свої знання англійської – це також дуже важливий момент.