Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Читання англійською – сама по собі дуже корисна вправа. Але можна зробити цей процес ще кориснішим, якщо додатково виконувати вправи. Пропонуємо розглянути кілька з них.Читання вголос

Під час читання англійською, хоча б одну сторінку читайте вголос. Це допоможе тренувати вимову. Читаючи мовчки, людина не акцентує уваги на тому, як правильно вимовляються слова. Розуміємо зміст – той ок. Проте, коли ми читаємо вголос, ми вже звертаємо увагу не лише на зміст, а й на вимову слів. І якщо ви не певні, де в слові стоїть наголос, або як воно взагалі вимовляється, у вас буде стимул прослухати його у словнику. Більш того, так збільшується вірогідність того, що прочитане попаде у ваш активний словниковий запас. Тому не нехтуйте цією простою вправою, якщо хочете гарно говорити англійською.

Зробіть розбір 4-х або більше речень

Ця вправа допомагає покращити розуміння граматики та й структури англійської мови в цілому. Також читання стане більш вдумливим, і ви краще розумітимете не лише текст, а й стиль автора. Оберіть 4 або більшу кількість речень для розбору. Краще вибирати ті, які вам до кінця не зрозумілі, або ті, конструкція яких вам здається незвичною.

Підкресліть основні та залежні частини мови. Подумайте, чому автор використав саме цей час або цю граматичну конструкцію (для цього зверніть увагу також і на попереднє та наступне речення). Якщо ви чогось не розумієте, не цурайтеся пошуку інформації в інтернеті. Це ваш шанс вивчити щось нове і просунутись в англійській на сходинку вище.
Наприклад: ви обрали речення “He forgot being a kid”. І вас здивувало використання закінчення –ing у слові being. Для прикладу, раніше ви зіштовхувалися лише з тим, що після слова “forget” йде інфінітив (forget to do). Тоді ви можете загуглити щось на кшталт «герундій після forget»/ «forget to do чи forget doing» тощо.

Складайте речення з новими словами

Обов’язково виписуйте нові слова чи вирази. Щоб запам’ятати їх та використовувати у подальшому, придумайте з ними свої речення. Це сприятиме кращому запам’ятовуванню та закріпленню нової лексики в активному словниковому запасі.

Знайдіть слова у формі герундію (із закінченням –ing)

Підкресліть слова із закінченням –ing та розберіть, чому використовується ця форма.

Вона може використовуватися:

  1. У тривалому часі (Continuous);
  2. Після певних дієслів
  3. Після певних прийменників (зазвичай for та of)
  4. Як дієприслівниковий зворот
  5. Як прикметник
  6. Як іменник

Ця вправа допоможе краще зрозуміти граматику, віднайти для себе нові конструкції, вивчити використання герундію після дієслів та прийменників, зробити свою власну мову більш природною та багатою.

Стило перекажіть прочитане, використовуючи нові слова

Просто розкажіть те, що ви прочитали. Це допоможе покращити розмовну англійську. Обов’язково використовуйте нову лексику, щоб закріпити її у пам’яті.

Відшукайте синоніми

Наприклад, Оскар Вайльд, у «Доріані Греї» використавав близько 200 синонімів до слова “beautiful”. І якщо ви б знайшли їх всі, уявіть як би збагатився ваш словниковий запас .

Знайдіть форми минулого часу

Цю вправу варто виконувати тим, хто плутається у минулих часах. Підкресліть всі форми часів групи Simple та форму часу Present Perfect. та розберіть, чому автор у конкретному випадку використав саме цей минулий час. Наприклад, порівняйте речення в якому використано Past Perfect та в якому використано Past Simple.

Висловіть свою думку щодо прочитаного

Ще одна вправа на покращення розмовної англійської. Цього разу вам не потрібно, розказувати, що саме ви прочитали. Просто розкажіть, що ви думаєте з приводу прочитаного. Наприклад, якщо це література із саморозвитку, розкажіть, у чому ви погоджуєтесь з автором, а у чому ні. Це ще й потренує критичне мислення. Якщо це художня література, розкажіть, що ви думаєте про вчинки героїв, про опис природи тощо. Можна придумати свою версію розгортання подій, а потім порівняти, наскільки вона співпала з версією автора.

Ці вправи допоможуть тренувати різні аспекти англійської: граматику, словниковий запас та розмовну англійську. Не обов’язково виконувати їх всі, просто оберіть ті, які допоможуть тренувати найнеобхідніші для вас аспекти. Ці вправи можна виконувати як з адаптованою, так й з оригінальною літературою. Можна навіть робити їх, читаючи невеличкі статті.