Світ Англійської

Англійська мова онлайн

Поліглоти – це люди, яким вдалося вивчити кілька іноземних мов. А отже вони точно зможуть дати корисні поради щодо ефективного вивчення мови. Ми зібрали топ найбільш популярних та дієвих порад поліглотів. Сподіваємося, ви знайдете не лише корисні поради для себе, але й натхнення на вивчення англійської мови 

Поставте конкретну мету«Вивчити англійську» – це хороша мета, але вона надто розмита. Потрібно її конкретизувати для себе. Зазвичай швидше вивчають мову ті, хто має конкретну ціль: отримати роботу, в якій потрібно знання англійської, переїхати за кордон, здати міжнародний іспит тощо.

Не обов’язково це повинна бути якась масштабна мета. Головне, щоб вона підходила під ваші потреби.

Наприклад, у вас зараз рівень Elementary, ви можете поставити ціль підвищити його до Pre-Intermediate. А щоб впевнитися, що ціль досягнута, ви можете здати тест на рівень англійської.

Якщо ви хочете читати англійською – це також хороша мета. Спробуйте розбити її на менші цілі. Наприклад, зараз ви можете читати статті для рівня Pre-Intermediate. Тоді ваша ціль перейти до текстів середнього рівня. Або ж прочитати книгу простою англійською.

You could learn a foreign language.

Справа у тому, що якщо немає до чого прагнути, то й конкретного може не бути. Більш того, ваша мета буде мотивувати вас до отримання нових знань. Також важливо визначити терміни досягнення цілі, у іншому випадку процес може розтягнутися надовго.

Візьміть кілька уроків у викладача або знайдіть наставника

Більшість поліглотів вивчає мови самостійно, але все одно кілька перших занять вони проводять із викладачем, щоб зрозуміти основи. Тому вони радять не нехтувати допомогою. На будь-якому етапі вивчення у вас можуть виникати питання. Було б чудово, щоб у вас була людина, яка допоможе розібратися, що до чого. Це може бути хтось зі знайомих, або коли виникають питання по темі ви можете брати разові уроки із викладачем, якщо не хочете займатися регулярно.

Запам’ятовуйте фрази від першої особи

Це порада відомої успішної перекладачки, яка знала 16 мов, Като Ломб. Вона каже, що при вивченні нової фрази, потрібно придумати з нею речення від себе. Бажано, щоб ви могли використати таке речення у конкретній ситуації.
Не топчіться на одній темі місяцями

Вивчати мову потрібно крок за кроком: від азів до більш складних речей. Але багато людей зациклюються на певних темах, вивчаючи їх місяцями. Через це процес вивчення може розтягнутися на кілька років. Навіть, якщо ви не запам’ятали якусь граматичну конструкцію ідеально, рухайтесь далі. Потім ця конструкція десь знову спливе, і ви її повторите.

Займайтеся щодня

Для вивчення мови та будь-чого загалом дуже важлива регулярність. І якщо ви дійсно хочете опанувати англійську, варто займатися щодня. Цю пораду дає кожен поліглот. Але це не означає, що потрібно сидіти за підручниками по кілька щодня. Ви можете на кожен день тижня поставити собі невеличкі завдання.

Наприклад, у понеділок розібрати нову тему та зробити вправи до неї, у вівторок прочитати кілька сторінок тексту й виписати слова з нього, у середу вивчити нові слова й придумати з ними речення, а у четвер подивитися відео англійською тощо.

I study an hour every day.

Більше говоріть

Типова помилка – вчити багато теорії, але не використовувати знання на практиці. Починайте говорити вже з перших занять. Вивчили кілька фраз – проговоріть їх, зіставте діалог з ними. Вивчили нову граматичну конструкцію: розкажіть про свої справи, використовуючи її.

Помічайте деталі

Звертайте увагу навіть на дрібниці. Подивіться на закінчення дієслів, на те, як будуються речення, коли які прийменники використовуються. Підкреслюйте цікаві вирази у текстах та виписуйте фрази із фільмів та відео.

Читайте мовою, яку вивчаєте

Коли ми читаємо, ми бачимо, як працює мова у реальному житті. Помічаємо, як взаємодіють слова, утворюючи нові смисли, і як будуються речення. Це все допомагає нам у майбутньому створювати й свої тексти й спілкуватися.

Перекладайте якомога більше

Коли ми перекладаємо, ми вчимося будувати речення тією мовою, яку вивчаємо. Ми помічаємо відмінності своєї мови та іноземної й запам’ятовуємо їх. Переклад – це хороша практика для того, щоб навчитися будувати власні речення та поповнити словниковий запас.
Контекст має значення

Не просто завчайте нове слово, а дивіться, як воно використовується. Просто зазубрити нічого вам не дасть, ви не навчитеся складати речення, просто знаючи окремі слова. А ось, знаючи, як їх використовувати – так.

Впевненість – це половина успіху

У багатьох студентів є така проблема: все знаю, а сказати не можу. Це все через невпевненість у своїх знаннях: страх робити помилки, сором’язливість через акцент тощо. Але насправді, вам нічого боятися.

Знання мови, навіть початкові, – це ваше особисте досягнення. І вам є чим пишатися. Тому більше практикуйтеся, не соромтеся робити помилки – це нормально. Говоріть впевнено і у вас все виходитиме.

You're sure of yourself.

Не розпорошуйте свої сили

Зараз є багато класних матеріалів для вивчення англійської: відео, підручники, аудіо – на будь-який смак. Але закачавши собі на телефон 5 додатків, купивши 3 підручника та ще 2 художніх книги ви не знатимете, за що хапатися. Краще оберіть один, але хороший підручник, 1 додаток та один додатковий матеріал: книга, Ютуб-канал чи підкасти. Цього буде достатньо. Адже, головне – це мати систему.

Ще один важливий момент, впевніться, що вивчення мови – один із ваших пріоритетів. Адже багато хто любить хапатися за все одразу: і спортом займатися, і малювати, і мови вивчати, і ще щось вивчати.

Різносторонні захоплення це класно. Але правда у тому, що на все часу не вистачить, особливо, якщо ви працюєте. І через ці люди часто й одразу усе кидають, бо в результаті сил не вистачає ні на що. Тому важливо визначати свої пріоритети.

You have to prioritize.

Відмічайте прогрес

Щоб мотивувати себе на подальше вивчення, важливо відмічати, чого ви вже досягли. Щомісяця записуйте свої навіть найменші досягнення. Наприклад: цього місяця я вивчили 50 нових слів, вивчила, як використовується Past Simple і запам’ятала, що перед днями тижня ставиться on.
Коли ви бачитимете конкретні результати, вам хотітиметься вивчити ще більше.

Інколи важливо перебороти себе

Людина може скільки завгодно дивитися надихаючих відео, читати купу мотиваційної літератури, але так і нічого не досягти. Такі відео і книги можуть надихнути на дію. Але важливо зрозуміти, поки ви не почнете щось робити, результат буде нульовий.

Буває, ми у поганому настрої, чи просто лінуємося, чи прокрастинуємо, бо боїмося виконувати складне завдання. У такі моменти важливо зробити маленьке зусилля і почати робити хоч щось. Почніть з того, що прочитаєте хоча б 5 речень, чи просто повторіть слова. Або із зіставлення плану розбору завдання чи написання тексту (тут все залежить від конкретної задачі).

Скоріш за все, ви втягнетеся у процес і зробите трохи більше запланованого. Навіть, якщо ні, ви зробите хоч маленький, але все ж крок до своєї цілі. Керуйтеся принципом: краще зробити хоч щось, ніж взагалі нічого.
І наостанок хочеться сказати, не зациклюйтеся лише на результаті – насолоджуйтеся процесом. Адже ми швидше опановуємо те, що нам дійсно цікаво.