Світ Англійської

Англійська мова онлайн

«Книги» – це унікальна портативна магія», – Стівен Кінг. І ця магія може не лише переносити у іншу реальність, але й допомогти заглибитися у світ англійської. Якщо у вас є бажання краще володіти англійською мовою, не варто нехтувати таким магічним інструментом як англомовні книжки.
Сьогодні існує безліч способів покращити знання мови: ігри, періодичні видання, аудіо, серіали тощо. Однак не варто забувати й про читання книг, особливо, якщо ви полюбляєте читати. Цей метод має безліч переваг. Давайте розглянемо їх . А після того, як перерахуємо ці переваги, ми дамо кілька корисних порад.

Вивчення нових слів

Книга – це глибокий колодязь не лише цікавих думок та ідей, але й нових корисних слів. Читаючи навіть всього 2-3 сторінки в день, ви зможете значно розширити свій словниковий запас. Наприклад, з цих 2-3 сторінок, ви щоразу виписуватимете по 5 слів (цифра дуже умовна, адже все індивідуально), за тиждень ви знатимете вже 35 слів, а за місяць – 140.

Would you like to learn some new words?

Ок, якщо дивитися на речі більш реально, десь 15%-20% з цих слів попадуть у пасивний словниковий запас (тобто, ви їх не використовуватимете і підзабудете). Але тим не менш, ваш словниковий запас поповниться на 119-112 слів, що все одно досить непогана цифра як для такого короткого періоду часу.

Закріплення нових слів і повторення старих

Багато слів у книзі будуть повторюватися. Навіть, якщо ви не одразу запам’ятаєте нове слово, підглянувши його значення у словничку кілька разів, ви його точно вивчите. Більш того, вам будуть зустрічатися слова, які ви колись вчили, однак вже забули, тому ви не тільки вивчите нову лексику, але й повторите стару. А це один з найкращих способів вивести її в активний словниковий запас.

Засвоєння граматики

Читання – це класний спосіб подивитися як в реальності використовуються вже відомі вам граматичні конструкції, повторити їх, а також вивчити нові. При цьому, процес проходить без зайвого зубріння.

Удосконалення правопису

Думаю, ви зустрічали людей, які грамотно пишуть, при цьому, вони не знають жодних правил. Якщо їх запитати, чому тут стоїть кома, або чому вони саме так написали слово, вони скажуть, що просто знають це і все. Скоріш за все, така людина просто багато читає, і у процесі читання, не усвідомлено запам’ятовує, як що пишеться. Читання книг допоможе розвинути відчуття мови і запам’ятати правопис слів, особливо добре цей метод працює у візуалів.
Удосконалення розмовної англійської

Як було написано у попередньому пункті, читання сприяє розвитку відчуття мови. І це плюс не лише для письма, але й для розмовної англійської. Нові слова, звороти та конструкції будуть відкладатися у пам’яті, і вірогідно, ви «видаватимете» їх під час розмови. Дуже часто цей процес буває не усвідомленим, тобто ви не копошитеся у пам’яті, щоб згадати потрібну фразу, а просто кажете її на автоматі, бо вже зустрічали її, знаєте, що так говорять, і ця фраза ніби сама сідає на язик .

Покращення вимови

Якщо читати вголос, то ви ще й покращите вимову. Не обов’язково читати вголос увесь текст. Можна сторінку прочитати вголос, а решту – мовчки, щоб не сильно втомлюватися. Обов’язково потрібно дивитися, як вимовляються нові для вас слова.

Excellent pronunciation, Captain.

Покращення концентрації уваги

Вченими доведено, що сьогодні, особливо у молодих людей, які виросли, постійно користуючись інтернетом, сильний брак концентрації уваги. Це пов’язано з тим, що ми оточенні купою інформації, через що постійно переключаємося з одного предмету на інший. Також погіршує вміння концентруватися на чомусь одному постійне перемикання вкладок в браузері, це розпилює нашу увагу і погіршує вміння зосереджуватися на чомусь одному.

Коли ми читаємо, ми зосереджуємося на чомусь одному, таким чином тренуючи наше вміння концентруватися. Чудова навичка для роботи та навчання.

Розвиток мислення

Книги розвивають мислення та уяву. Читаючи, ми пізнаємо думки іншої людини, аналізуємо вчинки героїв. З простих чорних літер перед очима виникає ціла нова реальність. Це все наповнює наш розум та стимулює мислення. Якщо література не художня, ми дізнаємося багато нового, що дає мозку нову інформацію для «травлення». Коли ми читаємо іноземною мовою, наш мозок працює вдвічі активніше, що ще більше розвиває його.

Відчуття досягнення цілі

Коли закінчуєш читати книгу англійською мовою, починаєш дійсно пишатися собою. Адже ти зміг! Особливо сильне це відчуття, коли прочитуєш свою першу книгу, або коли книга була складною. Вас наповнює відчуття досягнення своєї мети, і ви починаєте розуміти, що якщо захочете чогось, то зможете цього досягнути. Виникає бажання прочитати ще більше .

Кілька порад щодо читання та обрання книги
  1.  Обирайте книгу, яка відповідає вашому рівню. Якщо у вас початковий рівень – оберіть прості дитячі оповідання з простою лексикою. На середньому рівні обирайте сучасну літературу з не дуже складною лексикою. Якщо обрана книга виявиться надто складною, то ви швидко втомитеся і закинете читання.
  2. Список книг простою англійською для рівнів Pre-Intermediate-Intermediate можна глянути тут: “8 Книг простою англійською”.
  3.  Не ставте завеликих цілей по типу прочитати 60 сторінок за добу. Краще читати всього кілька сторінок, але регулярно. Навіть 2-5 сторінок на день принесуть користь. Невеликі об’єми читати простіше, і ви точно зможете виділити кілька хвилин на добу для читання. Прочитаєте більше – круто. Ні – все одно отримаєте результат.
  4. Під час читання ви можете виконувати вправи, які зроблять процес ще ефективнішим. Вправи можна поглянути тут: “8 вправ для читання англійською”.

Читайте англійською, покращуйте свої знання та отримуйте естетичне задоволення. А ви читали книги англійською? Яка вам подобається найбільше? Поділіться, будь ласка, у коментарях.